It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.
[Translate to czech:] breastfeeding or bottle?

Kojení, nebo láhev?

[Translate to czech:] breastfeeding or bottle?

Dejte svému dítěti všechno, co potřebuje, způsobem, který je pro vás nejlepší.

Ujasněme si hned na začátku jednu věc: Vaše dítě se může úspěšně rozvíjet, ať se rozhodnete ho kojit nebo krmit z láhve. Nejdůležitější pro výživu vašeho dítěte v prvních týdnech života je, aby se matka i dítě cítily uvolněně a v pohodlí. Proto se řiďte svými instinkty a nenechte se nikým stresovat.

Pokud se rozhodnete své dítě kojit...

... budete vědět, že mateřské mléko obsahuje všechno, co vaše dítě potřebuje během prvních šesti měsíců života – vždycky ve správném množství, teplotě a ihned k dispozici, ať jste spolu kdekoliv. I kdybyste onemocněla, vaše dítě o nic nepřijde. Dítě vlastně současně s živinami přijímá z mateřského mléka i základní protilátky. Mateřské mléko funguje teď i v pozdějším životě jako očkování proti řadě akutních chorob, jako jsou infekce, záněty, průjmy a alergie, a to ještě není všechno.

Kojení je také pro vás jako matku velmi pozitivní zážitek. Kromě praktických výhod a možnosti být svému dítěti velmi blízko kojení také uklidňuje tělo i duši. Zkrátka kojení umožňuje vašemu dítěti (i vám) ten nejlepší start do života. A protože tomu tak je, věnovali jsme tomuto tématu celou kapitolu. Kliknete-li na Přirozená výživa, dozvíte se spoustu pomocných informací a tipů. Tým odborníků ze společnost NUK je zde, aby odpověděl na vaše otázky v sekci Otázky a odpovědi. A v Průvodci kojením NUK jsme pro vás shromáždili nejdůležitější informace.

Pokud nemůžete své dítě kojit...

... je krmení z láhve dobrou alternativou. Láhve lze použít také ke krmení dítěte odsátým mateřským mlékem. Jinak v současnosti jsou složení umělé mléčné výživy velmi kvalitní až na to, že neobsahují dost protilátek. Krmení vašeho dítěte z láhve nebude stát v cestě navázání hlubokého vztahu mezi vámi dvěma. A navíc: umožní to také otci, prarodičům nebo jiným chůvám, aby dítě nakrmili místo vás. Ale pokud kojit můžete, nenechte se těmito výhodami odradit.

Petra Fricke, odbornice na výživu společnosti NUK z Hamburku, ve video sekci vysvětluje, na co byste měli při krmení z láhve pamatovat ve video sekci

 

3 fáze života