It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Děláme to nejlepší pro vaše nejmenší

 

Moc dobře víme, že kolem vašeho děťátka se točí celý svět. Proto už po několik generací vyvíjíme nové technologie, které váš život každý den o něco vylepší. O nejvyšší možnou kvalitu našich produktů se staráme již ve 110 zemích.

Dodržujeme vysoké standardy kvality

Z Německa do celého světa

[Translate to czech:] Logo of the independent German Fresenius Institute


Celý proces výroby monitorují zařízení, která testují odolnost a pevnost každého jednotlivého dudlíku a savičky. Testování produktů se věnuje samostatné oddělení našich zkušených zaměstnanců. Výrobu podrobujeme také pravidelným kontrolám nezávislým institutem Fresenius a kvalita každého produktu je certifikována podle stanovených směrnic. Všechny produkty značky NUK také musí odpovídat zdravotním normám, na které dvakrát ročně dohlíží německé Technické kontrolní sdružení. Záleží nám také na ochraně životního prostředí. Na prvním místě je ale vždy bezpečnost dětí, proto nepoužíváme recyklované materiály, u kterých nelze ověřit nezávadnost.

Abychom měli jistotu, že jsou mezinárodní standardy kvality v souladu s tím, co je skutečně prospěšné pro vaše miminka, máme v kontrolních komisích své vlastní zastoupení. NUK se přímo podílí na určování vysokých norem pro bezpečné technologické postupy a kvalitní péči o miminka.

Montážní roboti a kamery sledují celý proces výroby, kde se kontroluje například pevnost produktu a spolehlivost sestavených dílů každého jednotlivého dudlíku. Samostatné oddělení tyto zkušební postupy neustále vyvíjí a zdokonaluje. Bezchybnou kvalitu výrobků NUK však nekontrolují pouze stroje na různých kontrolních stanicích v továrně, zaměstnanci se na těchto kontrolách spoléhají také na své vyškolené oči a zkušenosti.

Požadavky na tuto „pečeť kvality“ přesahují zákonné a regulační směrnice. Pravidelně sem chodí také TÜV (Německý úřad pro technickou kontrolu) - dvakrát ročně kontroluje oprávnění společnosti NUK, protože značka NUK vznikla jako výrobce zdravotnických výrobků, pro které je vyžadována licence. A tak se vysoký standard vyžadovaný od zdravotnických výrobků aplikuje také na ostatní výrobky NUK. Všechna tato opatření znamenají, že NUK dokáže již dnes přinášet výrobky v kvalitě pro budoucnost.

Výrobky NUK musí splňovat mnoho standardů kvality. Pro společnost NUK je nesmírně důležité nejen dosažení těchto standardů, ale také přesná znalost toho, které z nich je třeba splnit, aby se napomohlo přirozenému vývoji dětí. Proto má společnost NUK své místo ve výborech pro standardy: aby mohla předložit své vlastní vysoké standardy pro bezpečné dětské výrobky a přizpůsobit je nejmodernějším technologiím. Výrobky NUK se od samého počátku vyvíjejí tak, aby splňovaly nejen německá bezpečnostní kritéria, ale také zákonné předpisy mnoha zemí, kde jsou k dostání.

Důležitou roli pro společnost NUK hraje také životní prostředí – dopad na životní prostředí a bezpečnost práce se neustále kontrolují. Přitom ale snaha o zohlednění životního prostředí není nikdy upřednostňována před blahem dětí. Proto ve společnosti NUK nepoužíváme recyklované materiály, protože jen tak lze zajistit všestrannou bezpečnost výrobků.

Naše produkty stále vylepšujeme

Od prvního speciálního dudlíku až po čistič lahviček

Už je to téměř 60 let, co NUK poprvé představil savičku optimálně tvarovanou pro dětská ústa, a vymezil se tak jako značka pro spokojená miminka. Za tu dobu jsme přišli s celou řadou dalších inovativních produktů, které pomáhají zdravému vývoji dětí, a usnadňují tak každodenní život také rodičům.

Jednou z novinek je čisticí prostředek, který díky obsaženým enzymům odbourává mléčné proteiny, a udržuje tak lahvičky i dudlíky dokonale čisté pro další použití.

Naše rozsáhlé oddělení pro výzkum a rozvoj každý den pracuje na vylepšování produktů NUK a vymýšlí nová důmyslná řešení pro spokojenou rodinu. Vycházíme z odborných zkušeností našich zaměstnanců i nezávislých expertů z oblasti medicíny, ale důležitou inspirací jste pro nás také vy – samotní zákazníci. Proto při testování technologií využíváme také simulaci, při které se názorně ukáže, zda produkt bude vyhovovat každodennímu používání.

Při vývoji systému NUK First Choice+ jsme například vynalezli simulační proces pití z lahvičky, při kterém se snadno změří tlak vyvíjený na savičku při cucání.

Ve vylepšování našich produktů pokračujeme pravidelnými studiemi nových technologických možností a jejich vlivu na péči o miminka.

Naše studie

Každá kapitola nám pomáhá být ještě lepší

Výsledky vědeckého výzkumu uplatňujeme dennodenně ve výrobních postupech a při hledání podnětů pro vývoj nových produktů. Využíváme především nejnovější poznatky z medicíny a vývojové psychologie.

Společnost NUK je zmíněna v následujících publikovaných studiích a dokumentech, které si můžete stáhnout zde:

Hess, C.: Neue Erkenntnisse zu Beruhigungssaugern: Schnuller befriedigen natürliches Saugbedürfnis. Kinder- und Jugendarzt 11/2010; 759 - 760

Stáhnout publikaci jako soubor PDF

Moral, A. et al.: Mechanics of sucking: comparison between bottle feeding and breastfeeding. BMC Pediatrics 2010; 10:6

Odkaz na publikaci

Herrmann, C.: Orthodontischer Flaschensauger: Eine Studienübersicht – Hintergrund, Daten, Fakten und Ergebnisse zum NUK-System. Co-Med 2010; 1: 53 - 55

Stáhnout publikaci jako soubor PDF

Hess, C.: Entscheidend ist die Form: Rolle von Flaschensaugern bei der Kiefer- und Mundraumentwicklung. Kinder- und Jugendmedizin 2009; 5: 300 - 301

Stáhnout publikaci jako soubor PDF

Arsenina, O.: Studying of sucking behaviour at healthy babies at natural and artificial feeding with use of NUK teats. Russian Journal of Orthodontics 2006; 35: 14 – 16 Study on sucking behaviour of healthy babies both naturally and using NUK teats.

Stáhnout publikaci jako soubor PDF

Dobré vědět