It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

Funkční a přirozený tvar NUK

Co nejpřirozeněji

Ústa hrají od počátku klíčovou roli ve vývoji dítěte. Prostřednictvím pusinky dítě prozkoumává svět kolem sebe – dýchá, jí a ochutnává. Všechny tyto činnosti vyžadují náležitou koordinaci svalstva jazyka, čelistí a rtů a k vývoji správných návyků při žvýkání i mluvení nejvíce přispívá právě kojení.

[Translate to czech:] the shape ot the orthodontic NUK teat

Tímto zjištěním jsme se inspirovali při vývoji ortodontických NUK saviček, které jsou tvarovány stejně asymetricky jako bradavka matčina prsu. Ústa vašeho miminka se tedy mohou přirozeně vyvíjet i poté, co ukončíte kojení.

Unikátní technologický postup zavedli odborníci na zubní lékařství, Dr. Balters a Dr. Müller, kteří jako první zaznamenali tvárnost matčiny bradavky při krmení miminka a shledali ji jako optimální pro vývoj dětských úst. Fyziologii přirozeného kojení jsme přizpůsobili i otvor v savičce, díky kterému se mateřské mléko snadno mísí se slinami, a je tak pro miminko lépe stravitelné.

Při krmení je také důležité, aby dítě nepolykalo přebytečný vzduch, a nezpůsobilo si tak bolestivé koliky. Proto jsou naše savičky vylepšeny systémem Anti Colic-Air pro plynulejší sání tekutiny.  

Bolestem bříška také zabráníte výběrem správné velikosti otvoru podle konzistence jídla. Z lahviček NUK můžete miminku podávat jak mléko, tak i kaši.

 

 

 

Tvar našich dudlíků a saviček máme propracovaný do posledních detailů a i nadále se ho snažíme přizpůsobovat nejnovějším lékařským poznatkům.

Žádné jiné produkty nejsou tak blízko skutečnému kojení a tak prospěšné* pro přirozený vývoj vašeho miminka.


* Prokázalo se, že dětem nejvíce prospívá kombinace lahviček NUK a přirozeného kojení.

Dobré vědět