It seems you are using an unsupported browser. Please update your browser to Chrome or Firefox for the complete NUK website experience.

NUK for Nature

nuk for nature

NA UDRŽITELNOST NENÍ NIKDY BRZY

Velké změny začínají malými krůčky. Se 70 lety zkušeností jsme hrdí na to, že můžeme přispět k lepší budoucnosti pro naše nejmenší a jejich planetu. Nově uvedená řada NUK for Nature s dudlíky, lahvičkami a lahvičkami na učení je první skutečně udržitelnou řadou na trhu a je skvělou volbou, pokud chcete používat přírodní produkty se svým malým děťátkem.

Každý produkt NUK for Nature je vyroben z udržitelných materiálu (proces hmotnostní bilance), jako je udržitelný plast, prírodní kaucuk a udržitelný silikon.

Udržitelný plast a silikon

Udržitelný plast lze vysledovat zpět ke 100% obnovitelným surovinám. Pevné plasty lze vysledovat certifikovanou metodou hmotnostní bilance ISCC PLUS, měkký silikon metodou hmotnostní bilance certifikované REDcert2.

Běžný plast lze vyrobit ze surové ropy. Nové technologie umožňují nahradit fosilní ropu obnovitelnými surovinami. My využíváme borový olej, vedlejší produkt z lesnického průmyslu. Borový olej vzniká jako vedlejší produkt při výrobě papíru z borového dřeva. Díky jeho použití k výrobě syntetických materiálů neskončí jako nevyužitý odpad. Je recyklován. Za každý gram plastu, který použijeme na výrobu produktů NUK for Nature, investujeme 100 % do plastu vyrobeného z této obnovitelné suroviny.

ISCC & REDcert2
Přírodní kaučuk

Přírodní kaučuk je malý zázrak přírody. Čistě přírodní produkt vyrobený z mléka kaučukovníku je v dětských ústech úžasně teplý a měkký, a navíc je mimořádně pružný. Proto je přírodní kaučuk nebo přírodní kaučukový latex, jak říkají odborníci, ideálním materiálem na výrobu dudlíků. A zároveň se jedná o obnovitelnou a udržitelnou surovinu.

Kautschukbaum
Vysvětlení procesu hmotnostní bilance

Je pro nás důležité, aby produkty NUK for Nature byly co nejšetrnější ke zdrojům, k životnímu prostředí a ke klimatu. Proto dbáme na to, aby na každý gram plastu, který při výrobě použijeme, bylo vyrobeno stejné množství plastu z obnovitelných surovin. Toto je plně dohledatelné. Tento udržitelný materiál nahrazuje plasty, které by se bez našeho závazku vyrobily z fosilní ropy.

To je myšlenka metody hmotnostní bilance. Cílem je učinit celou výrobu syntetických materiálů (plastů) udržitelnější. Nejen jeden produkt. Hromadným vyvažováním našich plastů snižujeme celkovou spotřebu fosilních surovin a maximálně přispíváme k ochraně klimatu.

Bezpečnost a vysoká kvalita na prvním místě

Každý výrobek NUK je vyráběn podle nejvyšších standardů kvality z vysoce kvalitních a bezpečných látek. To samozřejmě také znamená, že neobsahuje BPA a další škodlivé látky.

BPA-frei = Siegel

Papír místo plastu.

NUK for Nature ale neznamená, že udržitelnost končí u produktů. Proto produkty balíme pouze do papíru z udržitelného lesnictví s certifikací FSC, který lze vyhodit do tříděného odpadu.

NUK Packshot

Od surovin až po výrobu s využitím obnovitelné energie - všechny procesy optimalizujeme tak, aby byly šetrné k životnímu prostredí a mely co nejmenší uhlíkovou stopu.

Obnovitelná energie

Každá kilowatthodina elektřiny, kterou získáme, je zelená elektřina z obnovitelných zdrojů. A protože dbáme na dodržování všech zákonných ekologických norem, můžeme nést pečeť ÖKOSTROM.

Energetická účinnost

Pokud jde o energetickou účinnost, nestačí jen nadšení z myšlenky úspory elektřiny. Proto jsme se od roku 2012 dobrovolně zavázali udržovat spotřebu energie na co nejnižší úrovni. Tento cíl realizujeme pomocí standardizovaného systému energetického managementu (ISO 50001).

 certified logo
Vyrobeno v Německu

Ale nejen to, naše produkty jsou „Made in Zeven“. To znamená, že se vyrábí v našem závodě v Dolním Sasku uprostřed luk a lesů. A aby to tu bylo ještě zelenější, vysázeli jsme začátkem roku 2020 luční sad s 50 ovocnými stromy. Tímto způsobem pomáháme vytvářet více biotopů pro včely.

made in germany logo

 

NUK FOR NATURE LATEXOVÝ DUDLÍK

98 % přírodních surovin

Dudlíky ve dvou velikostech (0-6 m., 6-18 m.) jsou vyrobené z více než 98 % z přírodního kaučuku a certifikovaného udržitelného plastu*.

Ortodontický tvar

Ortodontický tvar dudlíku, nahoře kulatý a dole plochý, umožňuje zdravý vývoj čelistí a zoubků. To potvrzuje i nová studie**, kde dudlíky NUK mají ve srovnání s běžnými dudlíky na trhu nejnižší riziko vzniku otevřeného skusu a deformaci patra či čelisti.

Vhodný při kojení

Vhodný při kojení***, přijímán 95 % miminek***.

Neobsahuje BPA

Neobsahuje BPA a v balení jsou 2 ks dudlíků.

*Tento plast je 100% spojen s obnovitelnými surovinami. v souladu s přístupem hmotnostní bilance a certifikován společností ISCC PLUS. **„Dudlíky: správný tvar je zásadní“, Pharmawissen aktuell, 2022. *** Nezávislý průzkum trhu, Německo, 2017. Podrobnější informace o udržitelném plastu použitém v tomto výrobku: prohlášení o udržitelnosti dudlíku

 

 

KDE NAKOUPIT?

 

NUK FOR NATURE KOJENECKÁ LAHEV

 

Speciální savička

Má speciálně vyvinutou savičku (vel. S pro malý průtok) s několika malými otvory, které jsou modelované podle mléčných kanálků v matčině prsu. Díky tomu je vhodná pro kojené děti.

100% udržitelné materiály

Vyrobena ze 100% udržitelných materiálů (v souladu s přístupem hmotnostní bilance).*

Kontrola teploty

Bezpečnost krmení zajišťuje NUK indikátor kontroly teploty. Pokud je obsah lahve příliš horký, modrá kontrolka indikátoru se změní na bílou.**

Odborníci doporučují

Doporučují porodní asistentky a pediatři.***

Kombinace

Lze kombinovat s jakýmkoliv příslušenstvím řady NUK for Nature a NUK Nature Sense.

Neobsahuje BPA

Neobsahuje BPA, pojme 150 ml výživy.

* Tyto materiály jsou vyrobeny ze 100 % přírodních surovin. v souladu s přístupem hmotnostní bilance a certifikováno společností ISCC PLUS (plasty) a systémem REDcert2 (silikon). ** Před podáním teplotu znovu zkontrolujte. *** Nezávislý průzkum trhu, Německo, 2016. Podrobnější informace o udržitelném plastu použitém v tomto výrobku: prohlášení o udržitelnosti kojenecké lahvičky

 

 

KDE NAKOUPIT?

 

NUK FOR NATURE LAHEV NA UČENÍ

 

Pro přirozený pocit

Má extra měkké a široké pítko pro přirozený pocit z pití.

Odborníci doporučují

Doporučena pro hladký přechod k samostatnému pití – pro děti od 6 měsíců.*

Více než 90 % udržitelných materiálů

Vyrobena z více jak 90 % udržitelných materiálů (v souladu s přístupem hmotnostní bilance).**

Odolnost proti rozlití

Jednoduše praktická! Pítko je odolné proti vylití.

Ergonomicky tvarovaná

Ergonomická držátka umožňují snadné uchopení dětskými ručičkami.

Kontrola teploty

Bezpečnost krmení zajišťuje patentovaný NUK indikátor kontroly teploty. Pokud je obsah lahve příliš horký, modrá kontrolka indikátoru se změní na bílou.***

Kombinace

Lze kombinovat s jakýmkoliv příslušenstvím řady NUK for Nature a NUK Nature Sense.

Neobsahuje BPA

Neobsahuje BPA a pojme 150 ml tekutin.

* Nezávislý průzkum trhu, Německo, 2018. **Tyto udržitelné materiály jsou vyrobeny ze 100 % přírodních surovin. v souladu s přístupem hmotnostní bilance a certifikováno společností ISCC PLUS (plasty) a systémem REDcert2 (silikon). ***Před podáním teplotu znovu zkontrolujte. Podrobnější informace o udržitelném plastu použitém v tomto výrobku: prohlášení o udržitelnosti lahvičky na učení

 

KDE NAKOUPIT?

 

Naši partneři